Ilusat kevadet!

 

 

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudisedTt-stuudio V rühm Kreekas Haniotis tantsimas

Tants seinal!

tants seinal1

 

Möödunud hooaja kevadel, kui loodus talveunest ärkas ja Hiiumaa elamuskeskusel Tuuletorn hakkas saabuma teine sünnipäev, pöördus minu, Tiina poole ronimisseina instruktor põneva mõttega, et temal selline idee, teeks ronimisseinal tantsu, mis sa arvad, kas see on teostatav.

Mõte oli põnev ja väga intrigeeriv, mis tekitas hasartset põnevust, et kuidas seda teostada ja mis sellest asjast välja võiks tulla, nii et võtsingi väljakutse vastu. Kuna ettevõtmine on nii võrd erineva kõikidest eelnevatest, mis siiani tehtud, siis viskasin väljakutse õhku ka oma teismelistele tantsijatele, millest haaras kinni neli vapra tüdrukut: Mia, Sandra, Lenna ja Lisethe. Nii hakkasime nendega nädalas kaks korda trennis käima Käinas Tuuletornis ja nii mõnigi kehalise kasvatuse tund sai selle abil edukalt sooritatud. Ronimisseinal liitus tüdrukutega kaksronimisinstruktorit: Inna ja Erle. Inna oli ka see, kes selle hullumeelse idee välja käis.

tants seinalTöö etteaste nimel algas kaks kuud enne Tuuletorni sünnipäeva. Esimeseks harjutuseks sai ronimine muusikarütmi, mis algu näis üsna teostamatuna, kuid osavad tüdrukud said asja kiirelt käppa ja saime jätkata katsetustega, et leide sobivaid liikumisi ja elemente, mida saaks seinal sooritada. Kogu protsess nõudis kannatlikkust, katsetamisjulgust, võitlemist kõrguskartusega, vastupidavust ja jõudu, kui ka suurt koostööd rajameistriga. See oli väljakutse kõigile: tantsija, kes pidi õppima seinal ennast kinni hoidma ja saama võitu kukkumise karrusest; ronimisinstruktoritele sooritada oma ronimist muusikasse ja katsetada uudseid ronimisvõtteid koos trikitamisega; koreograafile ja õpetajale oskust leida liikumisi vertikaalpinnal, kus üks käsi ja jalg on kogu aeg kinni ning mõista, et õpetamise protsess seinal ja põrandal erinevad üksteisest kardinaalselt.

Tuuletorni sünnipäeval, 1. juunil 2022 tõime oma väikese katsetuse avalikkus ette. Kui muusika vaikis, saime sooja vastuvõttu ja marulise aplausi osaliseks. See oli suur kiitus tublidele artistidele, kes selle väljakuste vastu võtsid ja teoks tegid!

EENeti logo      


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small    ERK

Free business joomla templates