Ilusat kevadet!

 

 

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudisedKummardus ja tänu!

Tiina Tantsustuudio ja Kärdla osavalla kingitus kõigile emadele

 MG 1011

 

Mai kuu on taas kätte jõudnud, mil tähistatakse emadepäeva. Nüüdseks on seegi möödanik. Tiina Tantsustuudio jaoks tähistab mai kuu ka seda, et üks tantsuaasta valmistub taas lõppema ja aeg otsi kokku tõmbama hakata. Pea igal kevadel rõõmustavad Tt-stuudio tantsijad hiidlasi mõne suurema kontserdi või etendusega. Sellel korral oli stuudio kevadkontsert pühendatud aga emadepäevale ja ühtlasi ka Kärdla osavalla ja Tt-stuudio ühine kummardus kõigile emadele. Lavalaudadel astusid üles kõik stuudio põhirühmad ja Kärdla ettevalmistusrühmad. Emmaste ja Viskoosa ettevalmistusrühmad esitavad oma tantsukesi enda turvalistes saalides emadepäeva- ja lõpupidudel.

Käesolev aasta on XIII noorte tantsupeo

aasta ja alates septembrist on Tt-stuudio rühmad usinalt tööd teinud, et suvel saaks joosta Kalevi staadionil tantsumurule. Suur pingutus sai premeeritud ja 48 neidu meie tantsuperest osaleb peol võimlejate ridades. Ka neid toredaid kavasid said kontserdikülalised näha. Hommikuste pannkookide ja tee kõrvale miljonitele miksidele vastuseid otsiv väike tüdruk Adeele Reeth ja nendele küsimustele vastuseid andev ema Jaanika lõid mõnusa koduse atmosfääri ja sidusid tantsunumbrid üheks sujuvaks ja loogiliselt kulgevaks tervikuks. Kava koosnes erinevate žanrite tantsunumbritest: lastetantsudest kuni Eesti rahvatantsu aineliste tantsudeni. Esitusele tuli esmakordselt ka kahe tubli noore, Agnes Katariina Seliranna ja Hanna Aasma omalooming, mis on esimene suurem katsetus koreograafia maailmas. Peale lõputants, milleks oli vana hea „Oige ja vasemba”, sõime kõik koos emadepäevale kohaselt kringlit ja jõime kohvilähkritele sobivalt kohvi!

Kontsert oli kõigile tasuta ja korraldajaid, kes toreda tulemuse nimel vaeva nägid, oli seekord mitu: Tiina Tantsustuudio, Kärdla Kultuurikeskus ja MTÜ Tantsumajakas.

Kuna hooaeg on kohe-kohe läbi saamas, siis on paslik siinkohal teha väike tagasivaade möödunud aastale ja välja tuua mõned toredad tegemised, mis sel aastal aset leidsid. Nagu juba eelpool mainitud, töötas stuudios kokku 13 rühma: 5 põhirühma, 6 ettevalmistusrühma (Kärdlas, Emmaste lasteaias „Naksitrallid”, lasteaias „Vigri”) ja 2 täiskasvanute rühma (Line-tants ja naisvõimlemisrühm „Liine”). Kokku tantsis hooajal 194 väikest ja suur tantsijat. Lisaks mitmetele esinemistele kodusaare erinevatel sündmustel nagu Hiiumaa eakata sügispidu, Rahvaralli avamine, Hiiumaa võrkpall 100 jne., toimus üht-teist veel.

Hooaja peamine eesmärk oli teha korralik ettevalmistus XIII noorte tantsupeoks „Sillad” ja läbida edukalt ülevaatus. Tööd selle nimel tegi 7 koosseisu ja tulemuse üle oli põhjust rõõmustamiseks küll ja küll, sest tantsupeo murule jookseb 6 koosseisu võimlejaid. Stuudiost on esindatud kõik kolm vanusrühma võimlejaid.

Novembri kuus osales Tt-stuudio V rühm, kes on meie kõige vanem põhirühm, rahvusvahelistel festivalidel „Autumn Tale” Prahas ja Budapestis. Nädalane reis sisaldas nii tantsu kui tutvumist kahe imelise Euroopa pealinnaga. Festivalid olid toredad ja eriti huvitav oli vaadata teiste rahvuste etteasteid, kelledest võib-olla eredamalt jäid meelde oma programmidega Peruu, Mehhiko ja Kõrgõstan, kuna erinesid väga oma tantsukultuurilt ülejäänutest kollektiividest, kes olid erinevad Euroopa rahvad. Nii kui reisilt tagasi, oli samadel tüdrukutel võimalus osaleda tantsijatena Eesti Tantsuhuvihariduse Liidu aasta Galal Tallinnas Kultuurikatlas, mis oli väärt kogemus ja huvitav elamus.

Veebruaris toimus stuudio treeninglaager Palade koolis, kus osales 4 põhirühma. Kolme päeva jooksul omandasid tüdrukud uusi teadmisi ja oskusi väga erinevates eluvaldkondades. Loomulikult erinevates tantsustiilides (show hip-hpo, cheerleading, batchata), aga ka kosmeetikast, juukshooldusest, lõhnateraapiast ja tantsupeo ajaloost. Lisaks mütati talvises metsas ja meisterdati põnevaid asju. Õhtuti veedeti kõik koos toredalt aega mängides ja kuulati vilistlaste pajatusi. Kõige noorematel oli laagripäev märtsis. Nemad tutvusid eesti rahvatantsuga, möllasid saalis mängida ja said samuti meisterdada.

Märtsi lõpus tegid oma debüüdi võistluslaval 1.-2. klaasi tüdrukud, kes tantsivad IX põhirühmas, osaledes Koolitantsu festivali maakondlikus voorus Kuressaares. Lisaks tantsimisele tutvusime Maasi linnusega ja vaatasime üle Ö-tähe. Koju sõitsime uhkelt ja rõõmsalt koos tunnustuspreemiaga „tantsurõõm hoogsas esituses” tantsule „Talverõõmud”. Rõõm oli veel suurem, kui saime teada, et meid oodatakse mõlema tantsuga, millega maakondlilus voorus osalesime ka Pärnusse piirkondlikku vooru. Nii sõitsimegi aprilli alguses Pärnusse ja saime veel ühe toreda reisipäeva ning kuhjaga uusi kogemusi.

Aprilli viimased päevad veetsid Tt-stuudio VII ja VI rühm ning naisvõimlemisrühm „Liine” aga reisides. Nimelt osaleti rahvusvahelisel festivalil Varssavis „Baltic Amber Warsawa 2023”. Neljapäevase reisi jooksul põikasime sisse Baltimaade Versaille lossiks kutsutavasse Rundale lossi, tutvusime Varssavi kuningalossi ja vanalinnaga ning veetsime toredalt aega Varssavi imeilusas rohelusest pakatavas loomaaias. Reisi kolmas päev oli festivali päev. Saime näha palju toredaid ja ägedaid tantsunumbreid ning ise esineda nelja programmiga: noored kaks ja naised kaks korda. Suurel laval oli tantsida väga mõnus, sest meil oli kaasas ka oma fännklubi, kes saalist valjuhäälselt kaasa elas. Rõõm ja ülev meeleolu oli tagasisõiduks kindlustatud, sest noored teenisid oma esitustega ühe I ja teise II koha ning naised suisa kaks I kohta. Öösel reisilt tagasi jõudnud, keksisime järgmisel päeval juba rõõmsalt kodupubliku ees Kärdla päeval. Naistel tuli aga nädala pärast seada sammud Tallinna, sest ette oli vaja tantsida Tallinna Võimlemispeo kava liigijuhile, kes meie tehtud tööd kõrgelt hindas. Nii sõidavad naised juuni alguses Tallinn Võimlemispeole „Õhus on liikumist”.

Samuti olime osalised suures koostööprojektis Kärdla põhikooliga „Elu on loomine”, mille ideeautor ja eestvedaja oli Raili Kaibald, teadvustades ja tutvustades seeläbi noortele meie uikaalset laulu- ja tantsupeo traditsiooni.

Aga enne veel, kui saame puhkama minna, ootab ees mitmeid esinemisi osaledes Läänemaa tantsupeol ja luues oma „Sillakese” ehk meie oma väikese tantsupeo 10. juunil Lastefestivalil ning mis kõige tähtsam, XIII noorte tantsupidu „Sillad”, alles siis saame hooajale joone alla tõmmata ja veidi enne uusi väljakutseid hinge tõmmata.

Vaata pilte siit!
Vaata vidod siit!

Tiina Kaev

Tt-stuudio

EENeti logo      


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small    ERK

Free business joomla templates