Ilusat kevadet!

 

 

20200325 121858

tunniplaan

Kutsu meid esinema

Sa oled siin: PealehtUudisedLinnalaager Kärdlas

Vahepealne esinemistepõud sai kuhjaga tasa tantsitud

Kätte on jõudnud südasuvi ja aeg tormaka hooaja otsad kokku tõmmata. Aeg on lennanud linnutiivul toimetades, nii et meie toredatest kevad-suvistest ettevõtmistest ja neid oli palju, pole olnud mahti pajatadagi, aga nüüd kõigest järgemööda.Läänemaa

Kui mai kuus suur emadepäevakontsert, mis ühtlasi oli ka meie stuudio selleaastane suur traditsiooniline kevadkontsert, läbi sai, võis ju arvata, et aasta ongi läbi, kuid oh ei. Justkui paisu tagant oleks pääsenud soov, meid erinevatel sündmustel esinemas näha. Ja mis meid ikka rohkem rõõmustada saab, kui et meid oodatakse. Oleme ju selleks harjutanud, et publikule rõõmu pakkuda.

27. mail oli Tt-stuudio rühmadel suurpärane võimalus osaleda Läänemaa tantsupeol „Sinu jälgedes”, mis oli justkui väike ettevalmistav laagripäev suureks peoks. Saime tutvust teha suurel platsil tantsimisega, märkide otsimise ja koostantsimisega. Samuti said sellel päeval väikese peoelamuse ka need, kes sel korral Tallinnasse kaasa sõita ei saa. Päev oli pikk, sest proovid algasid juba ennelõunal. Kõik oli ikka nagu päris suurel peol: proovid, lõunasöök, kostüümide selgapanemine, rongkäiguks rivistamine, rongkäik ja kontsert ning lõpuks praami ootamine, mis väljus alles kell 23:00. Vaatamata väsitavale päevale olid tüdrukud tublid ja said ühe suure ning põneva kogemuse võrra rikkamaks. Hiljem muljeid jagades sai kuulda ainult positiivseid emotsioone, kuigi tunnistati, et veidi väsitav ja külm oli ka.

TallinnJuuni esimestel päevadel võtsid pealinna sõidu ette aga hoopis naivõimlemisrühm „Liine” tarmukad naised, et osaleda XXIII Tallinna võimlemispeol „Õhus on liikumist”. Selleks oli valmistatud juba jaanuarist saadik ja kord nädalas trennides käidud, et selgeks saada kava „Ratsasportlased”. Vahepeal jõuti isegi Varssavis sellega esinemas käia ja ennast festivalilaval proovile panna.

Traditsiooniks on saanud, et Kärdlas toimuv Hiiumaa Lastefestival on justkui kooliaasta lõpukuulutaja, nii ka seekord. Pole möödunud vist ühtegi aastat, kui Tiina Tantsustuudio tantsijad oma esinemisega selle programmi rikastanud poleks, nii oli see ka sel aastal. Lisaks oma esinemisele, olime osake ka veidi suuremast kontserdist. Kuna teadupärast oli möödunud hooaeg peamiselt tantsupeo teekonna aasta ja Hiiumaalt peole minejaid omajagu, siis sündis varakevadel otsus, et kuna on noorte peo aasta, siis Lastefestival on õige koht, kus üles ehitada oma väike sillakaar „Teel XIII noorte tantsupeole „Sillad”. Kontserdil astusid üles kõik Hiiumaa tantsu- ja võimlemisrühad, kes ühel või teisel moel tantsupeo teekonnal kõndisid. Esitusele tulid tantsud ja võimlemiskavad, mis olid just need samad, mis Tallinnas suurel peol Kalevi staadionil kauneid mustreid moodustama hakkasid. Kontserdi vahetekstid pärinesid tantsupeo repertuaari kirjelduste raamatutest ja need ilusad sõnad olid kirja pandud tantsupeo pealavastaja ja liigijuhtide poolt.

Kontserdil esinesid: Käina Huvi- ja Kultuurikeskuse noorte segarühm "Äkisti", Pererühm “Käinalust”, võimlemisrühm “Suterdised”, võimlemisrühm”Lustipall”, Tiina Tantsustuudio väikesed ja suured võimlejad, Kärdla kultuurikeskuse laste rahvatantsurühm “Patsiusti” ja,Kärdla kultuurikeskuse rahvatantsurühm “Naadresed”, kellele olid abiks ka mehed segarühmast Taidelaid.

Tantsud ja võimlemiskavad õpetasid selgeks: Helgi Taelma, Maigi Taelma, Jaanika Kuusk, Tiina Kaev

Lisaks suurematele sündmustele astusime üles mitmetel Hiiumaa tradistioonilistel üritustel nagu Hiidlaste kevadlaat, Tuulekala festival, Lastefestival, lasteaedade lõpupeod, Kärdla kooli ja Hiiumaa gümnaasiumi erinevad sündmused ja rõõmustasime oma esinemisega ka HIIG´i külalisi Lõuna-Koreast.

Nüüd siis tõmbame natuke hinge, naudime suve ja vaatame, mis uuel hooajal meile põnevat pakkuda on!

Kohtumiseni sügisel!

Tiina Kaev

Palju pilte kevadistest toimetustest leiad siit!

EENeti logo      


 
SUSSID! SUSSID!
 
Oleme stuudios  edukalt propageerinud säästlikkuse printsiipi -  SUSSID TEISELE RINGILE. See on väga hästi vastu võetud. Kui Sul on kodus seismas väikeseks jäänud sussid, mida ise enam ei vaja, siis võid tuua need õpetaja Tiina sussikotti, sest kellelgi teisel võib neid vaja minna! Kui sul endal on susse vaja, siis küsi julgelt võimalust sussikotti piiluda, ehk on seal just midagi sinu jaoks! 

eas-sisemin logod-valgel2x1 ver4 hkk leadereesti eu leader hor rgb small kultuurkapital small    ERK

Free business joomla templates